کارگو وود تبلور هنر در صنعت

درباره کارگو

کارگروه توسعه تجارت و ساخت صنایع چوب فن آوران ایرانیان (کارگو وود) به عنوان یک مجموعه در زمینه واردات و اجرای ملزومات ساختمان از سال 1384 شروع به فعالیت نمود . و بتدریج دریافت که صنعت چوب کشور نسبت به سایر صنایع از رشد کافی برخوردار نبوده ، ولذا صنعت ساختمان علی رغم وجود دانش کافی و قابل رقابت با تولید کنندگان بین المللی ، بلحاظ مشکلات موجود در صنایع چوب با کمبودهای عدیده ای روبرو است. به همین سبب مطالعات گسترده ای در این زمینه شکل گرفت و با همکاری متخصصان و صاحب نظران صنعت چوب کشور علل اصلی این مشکلات شناسایی و دسته بندی شد. مهمترین دستاورد این مطالعات شناخت باورهای غلطی است که طی صد سال اخیر از جنگلهای ایران بعنوان پایگاه مواد اولیه بوجود آمده است، بطوری که ابتدا اقدام به صادرات چوب نیز شده است و کم کم سرمایه گذاران ایرانی با توجه به دانش فنی ضعیف و عدم وجود مدیریت منسجم بر منابع جنگلی ، بدون مطالعه ، صنایعی را از کشورهای مختلف اروپائی وارد نموده اند که هیچگونه ارتباط ارگانیک با هم نداشته و در مدت کوتاهی به تعطیلی کشیده شده اند.

در طرف دیگر صنایع چوب کشورهای اروپائی با سرعت فزاینده ای رشد نموده و امروزه زنجیره کاملی از دانش فنی و مهارتهای انسانی و تکنولوژی ساخت را از جنگل تا مبلمان فراهم آورده¬اند که نه تنها صنعت ساختمان بلکه سایر صنایع را نیز متحول نموده است.
در نتیجه کارگروه توسعه تجارت و ساخت صنایع چوب فن آوران ایرانیان (کارگو وود) از سال 1393 تصمیم به ورود به عرصه تولید محصولات چوبی با بالاترین استاندارد های جهانی گرفت . بطوریکه با ارتباط با برندهای صاحب نام اروپائی ، و هدف گذاری صحیح ، تولید پنجره های چوبی را در فاز اول محور فعالیتهای خود قرار داده است.

2

پنجره

4

چوب

3

شاتر

فضاهای باز

1

مبلمان باغی

چرا چوب

چوب به خاطر طبیعت گرم آن همواره در طول تاریخ مورد استفاده انسان بوده و در ساخت خانه ها و بناهای با شکوه از آن بعنوان یکی از مصالح استفاده می شده است.
در سازه های چوبی قدیمی که به جا مانده میتوان به بسیاری از ساختمان های با شکوه مثل عمارت عالی قاپو،باغ فین کاشان و ... اشاره کرد که نمایانگر ماندگاری بالای چوب در عین زیبایی است.
طبق تحقیقات انجام گرفته در موسسهwork Reha gunay traditional timber ماندگاری چوب بلوط در خاک 8 تا 12 سال.ماندگاری بلوط در هوای آزاد 60 تا 120 سال و در زیر سایبان 200 سال و در محیط خانه بلوط تا 500 سال دوام و ماندگاری دارد به همین خاطر شاهد ماندگاری سازه های چوبی زیبای عالی قاپو بعد از گذشت صدها سال هستیم.
چوب سالم است؛ چوب گرد و خاک را به خود جذب نمی کند و با جذب و آزاد کردن رطوبت هوا باعث متعادل تر شدن درجه رطوبت هوا می گردد.
چوب عایق حرارتی بسیار خوبی است؛عایق بودن چوب در برابر سرما و گرما دو برابر بتون و سنگ است و موجب صرفه جویی بسیار زیاد در هزینه سرمایش و گرمایش منازل می گردد.
امروزه با وجود گرد و غبار و آلوده بودن هوای شهرهای بزرگ عایق بودن چوب کمک بسیار زیادی به پاکیزه نگهداشتن هوای داخل خانه می کند.با استفاده از اسپلیت های تسویه کننده هوا شما می توانید از هوای تمیز داخل خانه لذت ببرید.
چوب اقتصادی است؛و دلیل آن را می توان دوام زیاد و حفظ انرژی دانست که مقرون به صرفه اش می کند.
چوب عایق صوتی بسیار خوبی است؛با استفاده از پنجره های دو یا سه جداره از سر و صداهای مزاحم بیرون خانه در امان خواهید بود.چوب با جذب سرو صداهای داخل منزل از انعکاس صوت جلوگیری کرده باعث ایجاد آرامش بیشتر در محیط منزل می گردد.به خاطر جذب صدا و انتقال سریع صوت در چوب است که امکان منحصر به فردی را به چوب میدهد که صوت به طور یکنواخت در محیط پخش گردد و همین کیفیت ویژه چوب باعث می شود که آلات موسیقی را از چوب بسازند و در ساخت سالنهای کنسرت از چوب استفاده می کنند.
چوب زیباست؛ زیبایی بی نظیر چوب در رنگ، طرح و گره های آن است. هر چوبی طرح و رنگ خاص خودش را دارد و حتی در برشهای متفاوت از یک چوب می توان طرح های دیگری بوجود آورد.این تنوع بسیار زیاد می تواند جوابگوی سلیقه های گوناگون باشد.
چوب در مقابل آتش سوزی در سازه ها مقاوم تر است؛ شاید باورش سخت باشد که مقاومت چوب در برابر آتش سوزی از آهن و بتون بیشتر است.
بدلیل اینکه در سازه های فلزی و بتونی آتش سوزی باعث ایجاد تنش و خمش منفی در سازه ها می شود و این عمل تغییر شکل کل سازه را به دنبال دارد بطوریکه اگر آتش سوزی در قسمتی از سازه فلزی واقع گردد.تمامی قسمتهای سازه بدلیل خمش منفی و گسست اتصالات تحت تاثیر قرار می گیرد ولی در سازه چوبی اگر قسمتی دچار آتش سوزی شود صرفا خسارت در همان نقطه محدود خواهد شد.
چوب تحمل ضربه پذیری بالایی دارد؛بخاطر خاصیت الاستیکی چوب و تحمل ضربه پذیری بالا سازه های چوبی در برابر زلزله بسیار مقاوم بوده و ایمنی بالایی دارند.

چرا کارگو

-انتقال تکنولوژی روز اروپا و استفاده از دانش فنی روز جهان برای ساخت و تولید پنجره
-بکارگیری از دستگاههای مدرن روز اروپا
-استفاده از نیروی کار ماهر ایرانی با دقت و ظرافت بسیار بالا با مشاوره کارشناسان خارجی(اتریشی)
-استفاده از بهترین تامین کنندگان ساخت پنجره Felder،Gutman ،Sudal، Tikkurila
-خدمات بعد از فروش
-گارانتی کتبی
-استفاده از کادر مجرب(نصب پنجره)
-کیفیت بی رقیب
-دوام بسیار زیاد